Červen 2008

Hrdý Budžes

24. června 2008 v 13:25 | AP |  ...and all that jazz
" A hrdý buď, žes vytrval, žes neposkrvnil ústa ani hruď falešnou řečí! "
Konečně, po roce čekání na ty debilní vyprodaný lístky sem to viděla na živo...Díky Bohu, jinak by můj život byl o hodně, hodně moc chudší :)
Viděla sem to v televizi, četla sem knížku, ale Divadlo bez zábradlí je jenom jedno...
".........Proč se ta Olga Jeřábková otrávila plynem, když byla vždycky tak hezká, milá, svěží , hebká, žádoucí, veselá? Ale potom jsem slyšela, že jí uštvaly ty svině, tak to museli bejt komunisti nebo Rusáci, protože Rusáci a komunisti jsou svině, akorát se to nesmí řikat........"
P.S.: já vim že tyhle moje články o divadle sou nudný a nemaj žádnej význam, ale tak doufám že třeba aspoň Bára, která to viděla, mě pochopí :)

Praha-Libošovice-Srbsko

17. června 2008 v 16:22 | AP |  Milý deníčku...
Další školní akci máme úspěšně za sebou a opět předčila očekávání, já ty lidi miluju :D
Day 1: Ze školy v 11:40, pohoda, dojedeme na nádraží, vyslechneme si opálenějšího spoluobčana jak nadává a mlátí přítelkyni ( jsme špatní lidé ale nikdo se neodvážil se k tomu vyjadřovat ) a ve čtvrt na jednu konečně odplouváme v pomocí ČD...Vlak má samozřejmě spoždění, a proto průvodčí volá aby na nás v Boleslavi počkali. Počkali a z Libošovic sme už šlapali do Srbska pěšky...Vzali jsme to sice přes několik dalších vesnic, zeptali se asi miliardy lidí a po miliardách našlapaných kilometrů ( někteří a nebudu Číču jmenovat se posilnili vodkou, což mělo za následek pár nepříjemností ) se ubytujeme, JÍDLO a večerní hrátky...
Day 2: Ráno průser kvůli předešlému dni, rozhodování jestli pojedou omu všichni nebo jen vybraní jedinci, nakonec chápavá třídní rozhoduje v náš prospěch a zůstáváme. Chčije a je hnusně, takže koukáme na filmy, děláme blbosti a odpoledne se i přes protesty jdeme projít pro dřevo. Večer zakládáme ohně a kecáme a kecáme a pijeme a kecáme.
Day 3: Je krásně, odpoledne se plánuje Kost. Zajdeme se projít do lesa kde si chytře a naprosto šikovně vyvrknu kotníček ( Děkuju Marti za první pomoc, my tě nemít :D ). Při volejbalu si ještě Jolana zlomí prst a tak se volá sanitka, a nebyla bych to já kdybych se ( přes protesty, nadávání a prošení ) neprojela. S Joli se necháme ozářit paprsky a vyplázneme 90 kč za ambulanci, další šestikilo za taxík ( tímhle asi obě děkujeme celý třídě že jsou chápavý a hodný a složili se :) )...Na Kost se pochopitelně nejde, a to se vesměs setkalo s nadšením, doprovázený štrůdlem Kubovi k narozeninám. Poslední večer jak jinak než další průser, ale Lucka to zvládla statečně, jinak koukat na malinký Dvdčko v pokoji 2x3 metry s tím, že na každý posteli máte 6 lidí je sranda :D
Day 4: Dopoledne se všichni spálí při volejbalu, s Christy zahajujeme akci bronzing...Bára si zlomí prostředníček, což ale naštěstí zjistí až v Praze. Odpoledne celá třída vyráží do Libošovic, mě s kotníkem profesorky nepustí, takže konečně se vyspim. V Boleslavi čekáme hodinu na "rychlík" do Prahy a je to ten nejhorší zážitek z celýho prodlouženýho víkendu.
So, všem díky za to že jste, a doufejme že na průser byl aspoň trošku vykompenzován kytkou pro třídní :)

PRO-ANA

11. června 2008 v 16:20 | AP |  ...and all that jazz
Víte co je PRO-ANA? Ne? Fajn, víte co jsou anorektičky? To jsou takový ty slečny co nejí. A potom umřou a třeba sou hubený ale mrtvý. Smůla. Všichni víme že anorexie je moc ošklivá a je to mentální nemoc a všem těm slečnám ( a emo bojýškům ) by se mělo pomoct. Ale co když si někdo anorexii vybere jako životní styl? Jako cíl kterého se drží a nechce se ho pustit a celý svoje chování podřizuje zmenšování konfekční velikosti? Tomu se drazí a milí říká PRO-ANA...
Většina materiálu pro dámy, který se podle mě prostě snaží zviditelnit a upozornit na sebe, se samozřejmě shlukuje na internetu (blogy, fóra, stránky typu Xanga, MySpace nebo Facebook). Fanynky i fanoušci se spolu dělí o diety (takový ty drastický diety typu " teď sníš jedno jablko a jestli si do večera vezmeš lžičku nutelly, usekni si ruku"), předhání se v tom kdo zhubne víc/rychleji, na druhou stranu se zase bezmezně podporujou a obdivujou, radí si jak správně užívat laxativa, dokonce se i podělí o to, jak správně zamaskovat úbytky váhy.
Idoly těchhle lidí jsou modelky, anorektičky, vychrtliny, no proste reklamy na hlad...A říkají tomu THINSPIRATION, nebo-li THINSPO, obdivujou jejich vylézající kosti a stěžujou si na to jak sou tlustý přestože váží 20 kilo i s postelí. Jako prevence proti jídlu, nedej bože tloustnutí mají tzv. Obrácené Thinspo, fotky lidí s nadváhou nebo hamburgrů z MC.
Holky zlatý žijou v tom, že když budou anorektičky jenom chvíli, budou hubený, a až budou hubený ( nebudou studený ) ale že toho prostě nechaj a budou si žít svůj krásnej štíhlej život. Říká se jim "wannarexics". Rodiče je tlačej k psychologům, léčení, Bohnice city...znáte to...
Pro inspiraci pár bLoGhIsKu:
Kdyby to někoho zajímalo tak asi nejlíp http://en.wikipedia.org/wiki/Pro-ana
A kdyby se náhodou stalo, že některá z Pro-Ana dam sem zavítá a nějakym omylem si tohle přečte, ráda bych jí vzkázala, ať si laskavě váží svýho zdraví a a´t de třeba do *** s nějakou svojí pošahanou teorií o tom že spolu s kámoškou jménem Ana ovládnou tuhle planetu J

Football?No, thanks...

9. června 2008 v 18:21 | AP |  Ďábelské myšlenky
Vážně, já vim, že zelená je tráva a něco o kulatým záludným míči už sem taky slyšela, ale musí to pořád všem cpát?
Vlezete do obchodu-trička s nápisem Czech republic/česko/i love football a jiný trapný kecy...český vlaječky kam se podíváš...Veškerý produkty mají na obalu zelenou hrací plochu a ten černo-bílej nesmysl...Zaptenete televizi a z každý reklamy na vás vyskočí " vyhraj lístky na euro!", TV prima rezignovala vysílat cokoliv jinýho než kopanou ( ruší kvůli tomu přátele, a to je...podlý!). Bohemia chips jsou fotbalové. Coca cola fandí fotbalu. T-mobile podporuje národní tým a O2 do toho cpe lidem O2 trio aby se mohli koukat na satelit ( třeba na fotbal v HD kvalitě, uznávám že je to pěkný ).
A kvůli čemu to všechno? Že je česko fotbalovej národ? A proto to v sobotu ( jo, koukala sem na to ) vypadala jako by se českej tým se Švýcarama rozehrával a Koller běhal a plácal kolem sebe ručičkama a nožičkama? Těšim se až nám ve středu nakopou Portugalci *** ( a komentátor bude tvrdit že to je kvůli nedostatečné podpoře fanoušků :))
mimochodem, kdyby chtěl někdo rejpat ať tam du hrát za ně když tomu tak rozumim, dejte mi ty miliony co berou a pudu tam běhat po hřišti taky :)

Larry Shue: Cizinec

6. června 2008 v 20:23 | AP |  ...and all that jazz
Další divadlo, ano...ABC tradičně nezklamalo, bylo to fakt skvělý, komedie s psychologickou i kriminální zápletkou, smála sem se hodně :)
Hlavní role Oldřich Vízner, Veronika Jeníková a Filip Blažek (hip hip!). Nebudu vás samozřejmě zatěžovat dějem, kdo chce, tak tady.
Jenom bych chtěla podotknout, že na to, že některý indivua sou schopný přijít do divadla v roztrhanejch džínech a špinavým tričku si bohužel začínám zvykat. Ale to, že by se možná než vyrazí mezi lidi ( a třeba i ty kulturně založený jako sem JÁ! ) měli UMEJT, jim nedochází?
Rodinka už od pohledu tragédie, napochodovala do řady před náma a smrděla tam celý 3 hodiny. Já celou dobu čichala k lesku na rty, rodiče nevěděli jestlli se smát nebo radši brečet, pán vedle mě se chytal za hlavu a gruppa 18ti letejch kluků za mnou měla docela trefný poznámky ("jako by tu něco smrdělo"/"kurva to je ten krypl vepředu"). Zkazili mi radost ze skvělejch míst. Zkazili mi čichový vjemy. Zasloužili by pověsit, rozčtvrtit, znovu pověsit a nakonec vyhodit.
"Až si chytím veverku, budu jí říkat Buddy" "Ellarde, ty bys nechytil veverku ani kdyby měla spřerážený všechny nožičky a tys jí mě přilepenou k ruce!" "To už bych jí ani nechtěl, víš?"

as white as...yogurt!

3. června 2008 v 16:50 | AP |  Milý deníčku...
Co si představíte pod pojmem 150g bílého jogurtu? Malý kelímek? Standartní objem něčeho co má pochybnou konzistenci? Normální jogurt kterej máte k snídani? Tak tenhle obyčejnej kelímek plnej různejch kultur a bílyho zdraví "bifidus actiregularis" dokázal po spadnutí z druhýho patra lednice zasvinit:
  • mé drahé já alias miss jogurtové tričko
  • maminku který zrovna procházela kolem (ve špatnou dobu na špatným místě)
  • 3. patro a 2. patro ledničky, prvnímu se to vyhnulo , šuplíky, zásobník na vodu a dvě flašky s vínem
  • skříň, myčku, šuplíky, podlahu a miniaturní koberec
Nejvíc to odnesly moje kalhoty který vypadaj jako když...no...nebudeme to řešit...
A nejhorší je že ten jogurt měl sice pouhých 150g, ale i přes to všechno co je zadělaný tou bílou břečkou, půlka v tom kelímku zbyla...
P.S.kdyby někomu připadalo divný že tu řešim kelímek od jogurtu, smůla, nic zajímavějšího se totiž neděje :)