Březen 2009

Roma

25. března 2009 v 18:06 | AP |  Milý deníčku...
Zpět! Konečně! A živá!
Velmi zábavných 10 dní s velmi zábavnými lidmi. Nebo spíš nadlidmi...
Banda snobíků, kteří si neumí sami pomalu ani zavázat tkaničky dostane na starost bandu studentů z téměř rozvojové země ("Cecoslovacchia? to je tam někde jak je Ukrajina, ne?"), o které neví nic a hlavně je to moc baví. Proč by chudinky měnily svůj zaběhnutý program, proč by ta zlatíčka jenom hnula prstem pro nás chudé a malomocné...Proč? Protože se přihlásili na výměnný pobyt? HA! Ani náhodou :D

Dopoledne ve škole, kde mají bláznivě profesory, fresky ze 16. století na stěnách a kvadratické rovnice či vektory v učebnicích. Poté "prohlídka města" (čili nevidíme nic, popřípadě z autobusu, který nepotřebuje komentáře) a rychle zpátky do školičky, protože naše kočičky končí ve 13:45 a přeci nás nepůjdou znovu vyzvedávat. Dojdeme domů, miláčkové se musejí učit, takže zábavný porgram podle vlastní vůle (počítač/literatura/nacvičování zničeného a ublíženého pohledu/ti šťastnější mají nárok na spánek). Podle nálady (hostitele) možnost fárovat tzv. shopping (Gucci/Prada/Versace/Fendi/D&G/Em.Armani/Guess/MiuMiu/apod.-lze libovolně kombinovat a přehazovat).
No celkově to byla bžunda a bavit mě to tam prakticky začalo až poslední den, vyjima klonverzace o domácích pracech ("A ty si jako steleš postel? Jako každý den? A kdo ti uklízí v pokoji?TY MI JAKO CHCEŠ ŘÍCT, ŽE MYJEŠ KOUPELNU????") a návštěvy kostela na P.zza Barberini (Posral nás pták. A nemohl to být holub. Musel to být minimálně orel, protože postižení byli čtyři. A nesmějte se, už to za vás udělali jiní, když se Marta začala na přechodu vztekat a začala řvát na půl Říma že jede domu, protože jí to nebaví. Kíťuše rozšlapala sluchátka a prý se jí ulevilo. Tak snad příště.)
Nejvíc moc byla služka Giselle, která pocházela z Filipín a pracovala na banánových plantážích. Mluvit uměla jenom anglicky, tak jsme ve volných chvílích pomlouvaly to jaký dělají hostitelé bordel. chudák malá pochopila, že má ve mě spojence a že přede mnou nemusí chodit v předklonu a že já jí občas i poděkuji když mi donese jídlo až pod nos a srovná boty podle barev.
Tímto děkuji všem, kteří byli ochotni poslouchat moje stížnosti (především Odřej má můj obdiv :D), Kíťuši že si vybrala to prase tak blízko od mého stanoviště, Římskému kinu, že me donutilo si vážit třeba míst jako je MK Ládví a Zuzance, že bydlí tak daleko, že tu její slepici prakticky neuvidím. V neposlední řadě dekují Bohu za zmrzlinu. Amen.
P.S.: A mojemu zlatíčku, který na mě bylo hodný nejvíc, i když mě ta slepice nikam nepustila. A nerorzumí mi.

Bruxelles

10. března 2009 v 16:35 | AP |  Milý deníčku...
Učinila jsem spoustu, spoustu nových zjištění :D
zjištění č.1: Belgie je hnědá
Když odhlídnu od čokolády, vybaví se mi hnědý stavební materiál. Bůh ví, z čeho to je, ale zas tak moc zjišťovat to nebudu. Každopádně mají všichni stejný baráky, a to by mě opravdu deprimovalo (*zasněně pozoru z okna originální panelák*)
zjištění č.2: V Belgii mají divný jízdný řády
Jako vážně, která země má na každej den jinej jízdní řád? Ještě, že to mají barevně odlišený a že mají tak hustý cvakátka na lístky. Úplně to vykompenzovali...ale stejně...Ve středu v 16:20 a ve čtvrtek v 16:28? Sick-o :D Mimochodem, od 20:01, kdy jede posledí tramvaj, začínají jezdit nočky, vtipné, ne?
zjištění č.3: Belgický pralinky jsou ještě lepší než nejlepší
Netřeba komentáře (je mi špatně). Jedině že goffres jsou ještě větší mor.zjištění č.5: Manneken Pis opravdu čůrá. A opravdu jsou na to hrdí.
Tak, který město má za symbol čůrající miniaturní bronzovou sošku? A který město si tomu chlapečkovi nechá vytvořit protějšek? :D
zjištění č. 5: Belgie je divná
Já nevim. Ale co to je za lidi když se nedokážou domluvit na tom, jakym jazykem budou mluvit? :D Holandština suxx (páč ať se snažim sebevíc, nenajdu systém. a ani ho nehledám). Dvojjazyčný názvy ulic jsou moc (rue de bouchers/beenhouwerstraat).
zjištění č. 6: Belgičani se schovávají
Neviděla jsem ani jednoho, za celý týden. Zajímalo by mě jak asi vypadá. Asi je to ohrožený druh. Azto jsem viděla spousty muslimů, černochy, další muslimy, italy, černochy a taky italy. Ale vzorový belgičan je mi utajen.

Nechápu jak tam můžou mít "Amazing night life" když po 7. hodině nemáte šanci kohokoliv potkat na ulici ( obchody zavírají v 18:00. všechny!).

Mimochodem, v mém pokoji jsou opravdu růžové tapety a neviděla jsem Entropu (budu muset přes pípací bránu :D)

Ale tak za ty pralinky to tam stojí, v létě si půjdu enjoyovat ten najt lajf nejvíc :D
Pac und Pusa