Duben 2009

FB-zkáza všeho dění?

3. dubna 2009 v 16:37 | AP |  Ďábelské myšlenky
Ne, nezdá se Vám to :)
Od chvíle, kdy se rozmohl v týhle republice fejsbůk, všechno jde do kopru...Lide.cz krachujou, a nezachrání to ani snaha vypdat jako libimseti. Líbimseti.cz krachujou, a nezachrání je ani snaha vypadat jako fb. Blogy nikdo nepoužívá, veškeré novinky sdělíte ostatním pomocí statusu, o nových vztazích si přečtete v kolonce "stav", zanadáváte si v komentářích, z nudy se přídáte k irrelevantním skupinám, všem ukážete jak jste hustý tím, čeho se stanete fanouškem a nakonec to završíte označením se ve fotkách. Rajče.net nikdo nepoužívá, fotky hodíte na fejsbůk. ICQ padlo, máte FB chat.
Proč je to tak populární? Jak je to možný?
řekla bych, že je to poměrně jednoduchý. Pokud sami nechcete, nikdo se k vašim údajům nedostane. Máte všechno pohromadě, nemusíte otvárat dva miliony oken. Novej dyzájn je sice hnus, ale zvykli jsme si všichni. a tak bych řekla že fb.com je simply, ale opravdu simply clever nápad. Dává všem to, co chtějí, včetně spojení s lidmi, u kterých jste už ani nedoufali, že je někdy uvidíte.
Horzí sice riziko závislosti (jsem nezdárným příkladem) a určité deformace (píšete o sobě zásadně ve třetí osobě), jste nuceni číst neuvěřitelně stupidní vyýsledky ještě stupidnějších kvízů (no offense, klidne si je udelejte, ale neklikejte na to "zverejnovat" pokud to nemá opravdu vtiopnou pointu :D), na druhou stranu Vám to ale připomíná, kdo má narozeniny a kdo je kde slaví...
Ale i tak, fb zdar, Marta si namalovala nehty na žluto, protože přišlo jaro, a musí jít četovat na xichtbůk ;)